Wycieczka do Wrocławia
Dnia 10.05.2017 r. odbyła się jednodniowa wycieczka uczniów klas I-III do Wrocławia.
Po dotarciu do miasta pierwszym punktem zwiedzania było Humanitarium, gdzie na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji. Pierwszą z nich były warsztaty, na których uczniowie zamienili się w małych naukowców. Przy pomocy szkła laboratoryjnego wytworzyli kolorową pachnącą pianę. Kolejnym niesamowitym doświadczeniem była sala interaktywna. Laserowe pomieszczenie pełne tajemniczych szyfrów, sztucznego dymu wprowadziło uczniów w świat tajnych agentów. Każdy ze śmiałków mógł spróbować swoich sił przechodząc przez przeszkody samodzielnie. Drugim etapem naszej podróży było Planetarium. Podczas wizyty w tym niezwykłym miejscu uczestniczyliśmy w lekcji, na której przewodnikiem wędrówki po Układzie Słonecznym był największy i najważniejszy obiekt Układu - nasza dzienna gwiazda Słońce. Zapoznaliśmy się z najciekawszymi gwiazdozbiorami na niebie. To była naprawdę ciekawa lekcja. Następnym punktem naszej wycieczki było ZOO, które pokazało nam różne oblicza. Podziwialiśmy ogromną ilość odmian i gatunków zwierząt, ptaków, ryb, rafę koralową oraz bujną roślinność. Zachwyciło nas Afrykarium. Wielkie akwaria powodowały iluzję przebywania w głębinach. Po zakończeniu zwiedzania „wielkiej rafy koralowej" udaliśmy się na pyszny obiad na terenie ZOO. Posileni mogliśmy dalej kontynuować nasze zwiedzanie. Jedną z największych atrakcji tego dnia był rejs statkiem po Odrze. W czasie rejsu mieliśmy okazję zobaczyć Most Pokoju, Urząd Wojewódki, Most Grunwaldzki, Wieżę Ciśnień oraz Ostrów Tumski. Uczniom również wiele radości sprawiła wizyta w restauracji McDonald’s.
Pełni wrażeń i przeżyć wróciliśmy do domu. Na pewno nie była to nasza ostatnia wizyta w stolicy Dolnego Śląska.
Wycieczka do Warszawy
W dniach 7 – 8 maja 2017 roku odbyła się wycieczka w ramach projektu „Uczniowie Szkoły w Zastrużu na START”. W wycieczce uczestniczyli uczniowie i uczennice kl. III – VI biorący udział w zajęciach w ramach projektu.
Po przyjeździe do Warszawy udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernika, gdzie uczniowie i uczennice eksperymentowali, prowadzili obserwacje, uczestniczyli w Teatrze Wysokich Napięć. Podczas dwugodzinnego pobytu uczniowie i uczennice obejrzeli liczne ekspozycje. Następnie przewodnicy udali się z uczestnikami na obiad, po którym nastąpiło zwiedzanie Starego Miasta. Dzień pierwszy zakończył się pokazem filmu w planetarium Centrum Nauki Kopernika. Prezentacja zrobiła na wszystkich bardzo duże wrażenie.
Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od spaceru po Łazienkach Królewskich. Uczniowie poznali elementy charakterystyczne stylu klasycystycznego i osiągnięcia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ważnym punktem zwiedzania był również pomnik Fryderyka Chopina i Belweder. Autokarem pojechaliśmy w okolice Centrum Nauki Kopernika, skąd metrem przejechaliśmy pod Pałac Kultury i Nauki. Tam oglądaliśmy panoramę Warszawy z punktu widokowego. Następnie przeszliśmy przez Ogród Saski do Pomnika Nieznanego Żołnierza. Około godziny 14.00 udaliśmy się na obiad. Po posiłku zwiedzaliśmy Zamek Królewski. Uczestnicy po zwiedzaniu mieli czas wolny na zakupienie pamiątek. Około godziny 17.00 zobaczyliśmy Stadion Narodowy, po czym udaliśmy się w drogę powrotną do domu.
Uczestnicy cali i zdrowi, pełni nowych doświadczeń i inspiracji, powrócili do domu.
Uczniowie Szkoły w Zastrużu na Start
W bieżącym roku szkolnym w Szkole Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu realizowany jest projekt "Uczniowie Szkoły w Zastrużu na Start".
Projekt dofinansowany jest z Funduszy Europejskich, realizowany w partnerstwie z Fundacją „Równi, choć Różni”.
Jego celem jest zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, poprzez rozwijanie kompetencji
cyfrowych, wprowadzanie elementów innowacyjnych, realizację zajęć TIK oraz wsparcie osób z niepełnosprawnością.
Uczniowie uczestniczą w wielu dodatkowych zajęciach, m. in. TIK, programowanie, warsztaty integracyjne, zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne, przyrodnicze i językowe. Placówka została doposażona w wiele nowych pomocy dydaktycznych oraz nowoczesny sprzęt, m. in. tablety, laptopy, dwie tablice interaktywne, rzutniki multimedialne.
Regulamin projektu „UCZNIOWIE SZKOŁY W ZASTRUŻU NA START” - pobierz plik