W tym tygodniu gościliśmy wyjątkowych gości — uczniów klasy 7 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Helu.
Pierwszy dzień naszego spotkania upłynął pod znakiem integracji, dobrej zabawy i wspólnego odkrywania historii Zastruża. Uczniowie poznawali się podczas gry terenowej, która prowadziła przez najciekawsze miejsca naszej miejscowości. Jednym z ważnych punktów była opowieść o tajemniczym kamiennym stole z parku przy pałacu w Zastrużu — jego zaginięciu i szczęśliwym odnalezieniu.
W kolejnych dniach wspólne wybraliśmy się na Ślężę, odwiedziliśmy wrocławski ogród zoologiczny, w którym mogliśmy podziwiać niezwykłe gatunki zwierząt i wspólnie spędzić czas w wyjątkowej atmosferze.
Czwartek rozpoczęliśmy od wspólnych prób do przedstawienia przygotowywanego w ramach Dnia Patronki naszej szkoły. Emocji i zaangażowania zdecydowanie nie brakowało! Po obiedzie wybraliśmy się do Zamku Książ. Zwiedziliśmy Mauzoleum Hochbergów, punkty widokowe oraz tarasy zamkowe. Udało nam się także zobaczyć stadninę koni, amfiteatr i przepiękną Dolinę Różaneczników.
Na zakończenie tego wspaniałego tygodnia uczniowie wzięli udział w spektaklu „Doceniaj, nie oceniaj”.
Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzać ten czas!