Warsztaty karpiowe

Klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę do Rudy Żmigrodzkiej na warsztaty karpiowe. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska i dotknąć żywych karpi, sumów i jesiotrów. Poznały też skład paszy dla ryb oraz sposób odławiania ryb. Kolejną atrakcją było karmienie pięknych danieli. Zadanie to wymagało od uczniów cierpliwości, spokoju i opanowania, aby nie spłoszyć tych delikatnych zwierząt. Na koniec wybraliśmy się na spacer edukacyjną ścieżką przyrodniczą. Mogliśmy obserwować rośliny oraz kacze i gęsie rodziny. Udało nam się nawet wypatrzyć majestatycznego orła bielika w locie. Był to dzień pełen wrażeń i aktywności na świeżym powietrzu, który na długo zapadnie nam w pamięci.