Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w trzydniowej wycieczce edukacyjno-integracyjnej: „Pod znakiem ryb, fok i żaglowców…”, podczas której odwiedzili najpiękniejsze i najciekawsze miejsca Trójmiasta oraz Malborka.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu i wspólnemu spędzaniu czasu. Podczas wyjazdu uczniowie spacerowali po gdańskim wybrzeżu i okolicach Motławy, poznali historię stoczni oraz odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Nie zabrakło również wizyty na słynnym Molo w Sopocie, zwiedzania żaglowca Dar Pomorza w Gdyni oraz chwili relaksu i „chilloutu” na plaży.
Ważnym punktem wycieczki było także zwiedzanie Zamku w Malborku — największego zamku krzyżackiego w Europie. Uczniowie odwiedzili również Pomnik Obrońców Westerplatte, poznając historię bohaterskiej obrony polskiego wybrzeża.
Wycieczka była nie tylko okazją do zdobycia wiedzy historycznej i krajoznawczej, ale również do integracji, wspólnej zabawy i tworzenia pięknych wspomnień.
Serdecznie dziękujemy biurze podróży NordActiv za świetną organizację wyjazdu, a szczególne podziękowania kierujemy do pilota wycieczki — pana Pawła — za profesjonalizm, humor i wspaniałą atmosferę podczas całego wyjazdu.