Potrafisz Polsko! - podsumowanie projektu

Piknik był ostatnim zadaniem projektu "Integracja dla Rozwoju" dofinansowanego przez Fundację "Potrafisz Polsko!", którego celem było wsparcie inicjatyw społecznych, realizujących cele charytatywne oraz integracja środowiska lokalnego wsi Zastruże. Wcześniej zrealizowane zostały warsztaty dla dzieci i seniorów; malarskie, komputerowe i florystyczne. Zaplanowana w projekcie i zrealizowana akcja "Wędrujące dobro" pozwoliła na wspólne wykonanie klombów przez mieszkańców, placu pod przystanek oraz zorganizowanie pomocy sąsiadom. Piknik był okazją do regrantingu- mechanizmu finansowania, w ramach którego środki otrzymane w formie dotacji przez jeden podmiot są – także w formie grantów – przekazywane innym podmiotom, osobom potrzebującym. Bohaterem pikniku był sześciomiesięczny chłopiec, który wymaga rehabilitacji. Kwota wypracowana na pikniku pozwoli rodzicom na zakup aparatów słuchowych dla syna (ponad 5 500 zł przekazaliśmy na konto). Ale bohaterami byli również zastrużanie, którzy wykonali wiele dobrego dla swojej wsi.


Serdeczne podziękowania dla firm: AKS Precision Ball Polska Sp. z o. o. w Żarowie, Elektrolux PolandSp. z o. o. w Żarowie, Lapis Sp. z o. o. w Łażanach, Zebra Sp. z o. o. Sp. z o. o. w Jaworzynie Śl., Jelenia Plast Sp. z o. o. w Jeleniej Górze, Agencja Reklamowej Geospace w Kalnie, Restauracja Hotel Magnolia w Jaworzynie Śl., Salon kosmetyczny Lejdis w Świdnicy, Browar Rzemieślniczy Hoppy Lab w Żarowie, Młyn w Siedlimowicach, Pizzeria "U Daniela" w Żarowie, Sklep "Orka" w Żarowie, Jacek Marczyński Firma P. H. U. Bar w Żarowie, Andrzej Podczaszy Zakład Usługowo- Handlowy w Pyszczynie, Piotr Krawczyk Przedsiębiorstwo Transportowo- Sprzętowe w Krukowie, Marzena Matuszak Usługi Kosmetyczne w Mrowinach, Fundacja "Potrafisz Polsko!" w Warszawie oraz dla osób prywatnych, za solidarność, zaangażowanie i wsparcie pikniku charytatywnego w Zastrużu. Zebrana kwota została wpłacona na konto, co pozwoli na dofinansowania zakupu niezbędnych aparatów słuchowych dla chłopca.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności oraz spełnienia marzeń zespół organizacyjny Rada Sołecka wsi Zastruże Stowarzyszenie Nasze Dzieci- Wspólna Szkoła w Zastrużu

 

 

 

 

 

 


Potrafisz Polsko!

Podczas wakacji będziemy realizować zadania w ramach programu "Potrafisz Polsko!". Odbyły się już warsztaty z seniorami. Przed nami wspólne ukwiecanie wsi, "wędrujące dobro"- pomoc osobom starszym oraz piknik charytatywny "Zakończenie wakacji", na który serdecznie zapraszamy.
 


 


WIOSENNE WIETRZENIE SZAF, CZYLI PCHLI TARG W ZASTRUŻU - 10 i 11 maja 2013

Na strychu brakuje miejsca, a do garażu coraz trudniej wjechać? Mamy na to sposób! Wyprzedaż garażowa tudzież pchli targ. Podczas dwudniowego szału zakupowego można było wzbogacić się o nową sukienkę, spódnicę, biżuterię po atrakcyjnych cenach. Akcja będzie kontynuowana w najbliższych tygodniach.
Dzień Kobiet - 8 marca 2013

Jak co roku 8 marca obchodziłyśmy z pompą. Tym razem członkinie stowarzyszenia, miłośniczki i przyjaciółki Szkoły Podstawowej w Zastrużu świętowały w Żarmedzie. Tańce i hulanki muszą nam wystarczyć do następnego Dnia Kobiet!
XIII. Bieg Piasta we Wrocławiu

Nasz klub kobiecy „Pink Panthers” zadebiutował 23 lutego startem w biegu na 6 km we Wrocławiu. Nasze reprezentantki stanęły w szranki z doświadczonymi biegaczami amatorami. Nie zawiodły i po 42 minutach od startu zameldowały się na mecie. Otrzymały w nagrodę medale i kubek ciepłej herbaty z sokiem malinowym.

 

 


 
 
Spotkanie z cyklu KOBIETA FIT w Książu - 8 września 2012

Babska sobota w Książu upłynęła pod znakiem świetnej zabawy. Tego dnia najaktywniejsze członkinie naszego stowarzyszenia ćwiczyły z zapałem i energią. Zobaczcie sami…

Małgorzata Kluska


 

 

 


 
Włącz przycisk „STOP”!


Chcesz prawdziwie wypocząć, czyli odzyskać siłę, radość, spokój, zmniejszyć napięcie, stres i lęki, które towarzyszą Ci w pędzie codziennego życia? Mamy na to sposób! Spotkania kobiet podczas zajęć aerobiku, zumby lub cellu stop przynoszą wymierne korzyści. Dbając o zdrowie, masz szansę zrelaksować się w gronie koleżanek, przyjaciółek, znajomych. Kobieca część naszego stowarzyszenia aktywnie spędza wolny czas. Spotykamy się regularnie, co środę na zajęciach zumby, uczestniczymy w wałbrzyskiej imprezie w Książu, mamy również zamiar pobawić się na zumba party. Zapraszamy również Ciebie! Zrób pierwszy krok, zadbaj o swoje zdrowie i kondycję psychiczną!